českyenglish

AKCE


OZVĚNY SECESE

Výstava zahrnující kolekci téměř sto padesát obrazů, plastik, plakátů a skla zapůjčených z mnoha českých a moravských státních galerií, muzeí a také ze soukromých sbírek.

Termín: 14. 2. - 10. 3. 2018
Místo: Galerie města Olomouce


Díla představitelů tohoto uměleckého směru budou zastoupena Alfonsem Muchou, Janem Preislerem, Antonínem Hudečkem, Maxem Švabinským, Jakubem Obrovským, Karlem Špillarem, Luďkem Maroldem, Aloisem Kalvodou, Janem Štursou, Ladislavem Šalounem, Josefem Mařatkou, Bohumilem Kafkou a moha dalšími.

Obrazy a plastiky budou doplněny početnou ukázkou francouzských plakátů. K nejcennějším patří plakáty Henriho de Toulouse Lautreca, francouzského malíře, grafika a jednoho z nejvýznamnějších tvůrců 19. století vůbec a dále plakáty velikána rakouské secese Gustava Klimta. Velmi cenné jsou i artefakty secesního skla, které bude na prostějovskou výstavu zapůjčeno.

Partnerem výstavy, kterou bude provázet obsáhlý katalog, je  Národní galerie v Praze.

Výstava Umění secese je nejen tradičním každoročním exkluzívním galerijním projektem

Na zakončení výstavní sezóny, ale je koncipovaná k oslavě 110. výročí otevření secesního skvostu -  Kotěrova Národního domu.   


Partneři


Moneta Czech Open
Zlatá tretra Ostrava
VK AGEL Prostějov
TK AGROFERT ProstějovTOPlist

TK PLUS s.r.o., Za kosteleckou 4161/49, 796 01 Prostějov, Tel: +420 582 402 506, Fax: +420 582 342 870, E-mail: office@tkplus.cz