českyenglish

AKTUÁLNĚ

16.06.2017 | Jiří Veselý získal třetí titul na UniCredit Czech Open
24.ročník největšího českého mužského turnaje kategorie ATP Challenger ovládl prostějovský hráč Jiří Veselý.

Jak vypadalo nasazení UniCredit Czech Open? 1. Martin Kližan (SVK), 50. ATP, 2. Jiří Veselý 57., 3. Nikoloz Basilašvili (Gruz.) 63., 4. Michail Kukuškin (Kaz.), 85., 5. Nicolas Kicker (Arg.), 87., 6. Radu Albot (Mold.), 88., 7. Norbert Gombos (SVK), 93., 8. Adam Pavlásek 97. Z kvalifikace postoupil Pavel Michnev.

„Vždycky nám šlo o to, aby v Prostějově hráli nejlepší Češi, ti táhnou diváky,“ říkala turnajová ředitelka Petra Černošková, podle žebříčku se však do hlavní soutěže dostali jen Jiří Veselý a Adam Pavlásek, z kvalifikace ještě postoupil Pavel Michnev. Jak postupoval druhý nasazený Veselý za titulem? V prvním kole porazil Kazacha Popka, ve druhém Arevala ze Salvadoru, ve čtvrtfinále Bělorusa Ignatika, v semifinále Američana Sandgrena  a konečně ve finále Argentince Delbonise. „Moc jsem chtěl ten turnaj vyhrát, několikrát jsem říkal, že mi ani tak nejde o body, abych to nějak počítal, ale tento turnaj je pro mě doslova srdeční záležitost,“ říkal po finále spokojený Veselý. Český tenis měl také zastoupení ve finále čtyřhry, Roman Jebavý s Chilanem Podlipnikem Castillem prohráli po boji s argentinským párem Duran, Molteni.

Co říkala turnaji ředitelka Petra Černošková, která byla v této roli už podevatenácté? „Finále je přesně takové, jaké si přeje nejen každý ředitel, ale všichni, kteří stojí za tímto projektem – nejlepší domácí hráč Jirka Veselý, který měl navíc šanci turnaj vyhrát potřetí a zařadit se k Honzovi Hájkovi a Radkovi Štěpánkovi, kteří už mají z Prostějova tři tituly. Diváci? Areál byl pořád plný, centrkurt taky, diváci měli záruku, že uvidí vynikající tenis. Samozřejmě, turnaj by potřeboval dobré české hráče, ale těch je čím dál méně. České mládí dostalo šanci v kvalifikaci, postoupil Michnev, škoda, že v rozhodujícím zápase postoupil na úkor Staňka. Atraktivní byla exhibice, čtyři olympijští vítězové, Miloš Mečíř, Jan Železný, Lukáš Krpálek, Aleš Valenta a na empajru Radek Štěpánek, který byl ambasadorem turnaje a usiluje o návrat na okruh ATP. S turnajem je mimořádně spokojený supervizor Carmelo Di Dio, ocenil i složení exhibice, tolik zlatých šampionů na jednom kurtu ještě neviděl. Ráda bych ještě poděkovala všem, kteří nám pomohli, čtyřiadvacátý ročník je minulostí a věřte, že uděláme všechno pro to, aby ten jubilejní byl ještě lepší.“