českyenglish

AKTUÁLNĚ

26.05.2022 | 24 olympijských medailí z Tokia, závěrečná hvězdná jména budou na 100 m překážek: Olympijská vítězka a mistryně světa
Seznam 61. ročníku Zlaté tretry Ostrava se uzavřel z pohledu hvězd 5 dní před konáním akce. Na startu budou atleti, kteří dohromady získali 24 olympijských medailí v Tokiu. Mezi nimi tři zářivé hvězdy Gianmarco Tamberi, Miltiadis Tentoglou a Jasmine Camachová-Quinnová. Štafetové zlato získaly Polky Natalia Kaczmareková, Justyna Swiety-Erseticová a legendární Allyson Felixová. Nechybí oba čeští medailisté Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý.


Camachová-Quinnová a Aliová

Na 100 m překážek se můžeme těšit na útok na rekord mítinku 12.55 Shariky Nelvisové z roku 2015. Přijede totiž olympijská vítězka Jasmine Camachová-Quinnová z Portorika s osobním maximem 12.26 a dalšími 5 časy kariéry pod  12.40. Letos má zatím na kontě 12.39. Nia Aliová má zase titul mistryně světa 2019 a maximum 12.34, v tomto roce už po druhé mateřské přestávce 12.59. Uvážíme-li, že na startu bude i bronzová z OH Megan Tapperová a halová mistryně světa Cyrena Sambová-Mayelová budou překážky sprinterským vrcholem tretry. To je výzva i pro českou jedničku Helenu Jiranovú.

Už ohlášeno

Ohlášeni již byli Gianmarco Tamberi, Johannes Vetter, Miltiadis Tentoglou, Joe Kovacs, Tom Walsh, Femke Bolová, Megan Tapperová a Tina Šutejová. Tabulkově nejrýchlejší sprinter Ferdinand Omanyala z Keni a legendární Yohan Blake, také hvězdní osmistovkaři Patryk Dobek, Nijel Amos a Amel Tuka. Na steeple Lamecha Girma. Stejně tak česká špička, Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Barbora Špotáková, Nikol Ogrodníková, Radek Juška, Tomáš Staněk, Amálie Švábíková a další. Zahraniční oštepaři Anderson Peters, Keshorn Walcott, olympijská vítězka Sara Kolaková a stříbrná z OH Maria Andrejczyková.  Naposledy pak Allyson Felixová a skvělé polské čtvrtkařky.

Předprodej vstupenek pokračuje a organizátoři i nejlepší atleti světa se 31. května od 17 hodina těší na plné tribuny. Všechny výkony mohou, stejně jako v  roce 2021 sledovat diváci ve 140 zemích světa, kam putuje televizní signál.   Kromě pilování detailů Zlaté tretry Ostrava a finalizace jejích připrav proběhla Čokoládová tretra Slovensko a 26. 5. v Ostravě končí Čokoládová tretra Česko. Dnes tedy budou známi všichni účastníci mezinárodního semifinále, které se uskuteční den před Zlatou tretrou. Finále pak přímo na Zlaté tretře Ostrava. 

Plný program jednotlivých kol najdete na www.cokoladovatretra.cz.

Předprodej vstupenek, doprovodný program a další informace na www.zlatatretra.cz
UniCredit Czech Open
Zlatá tretra Ostrava
Mistrovství světa juniorů do 14 let v tenisu
VK AGEL Prostějov
TK AGROFERT Prostějov
   

TOPlist

TK PLUS s.r.o., Za kosteleckou 4161/49, 796 01 Prostějov, Tel: +420 582 402 506, Fax: +420 582 342 870, E-mail: office@tkplus.cz