českyenglish

AKTUÁLNĚ

21.06.2019 | Zlatá tretra 2019: Oštěp za 90 metrů i světový rekord
O zápis do historie se postarala Shaunae Millerová-Uibová. Atletka z Baham překonala v Ostravě světový rekord v běhu na netradiční trati 300 metrů. Časem 34,41 sekundy vylepšila čtvrtkařská olympijská vítězka šestnáct let starý výkon Mexičanky Any Guevaraové o 89 setin. Národní rekord a nejlepší výkon sezony poté v oštěpařském sektoru zaznamenal Magnus Kirt výkonem 90,34. Obhájce loňského vítězství Jakub Vadlejch byl pokusem 82,97 metru třetí.

08.06.2019 | MONETA Czech Open 2019: Vítězem se stal Španěl Pablo Andujar
Prostějovský challenger má opět nečekaného vítěze, ve finále třetí nasazený Španěl Pablo Andujar (93. ATP) porazil třicetiletého Maďara Attilu Balazse (222. ATP), stal se druhým španělským vítězem prostějovského challengeru a navázal na loňský triumf krajana Jaumeho Munara, který prostějovský podnik vyhrál jako první Španěl v historii.

16.05.2019 | Další hvězdy na Zlaté tretře Ostrava
Mužská osmistovka bude další lahůdkou na Zlaté tretře Ostrava. Přijede šestinásobný mistr Evropy v hale i venku Polák Adam Kszczot. Novinkou letošního ročníku bude hod kladivem žen na hlavním stadionu v den mítinku s nejlepší atletkou historie Anitou Wlodarczykovou. Více na www.zlatatretra.cz

14.05.2019 | Blíží se MONETA Czech Open
Již za necelý měsíc začne největší mužský tenisový turnaj v Česku – MONETA Czech Open. Organizátoři představili program turnaje včetně doprovodných akcí. Oznámili také sestavu pro sobotní exhibiční utkání, které se tradičně koná před finále turnaje, a které ho se letos zúčastní páry Jiří Novák s Radkem Štěpánkem a Petr Pála s Pavlem Víznerem. Více na www.czech-open.cz

02.05.2019 | Zlatá tretra Ostrava
Jako pozvánku na zakoupení vstupenek a diváckou lahůdku organizátoři připravili 8 duelů Zlaté tretry Ostrava 2019, které dnes oznámili na tiskové konferenci v Praze. Více na www.zlatatretra.cz

11.04.2019 | Kulturní ceny předány
Letos již potřinácté se uskutečnilo předávání Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za uplynulý rok. Prestižní akci pořádalo už tradičně vedení hejtmanství společně s naší společností TK PLUS. Byly uděleny ceny v deseti kategoriích, včetně Ceny veřejnosti a Cen hejtmana Olomouckého kraje.

08.03.2019 | Čtyři šampióni z Glasgow
Po halovém ME v Glasgow se podařilo organizátorům Zlaté tretry Ostrava zajistit další čtyři šampióny z tohoto mistrovství. Senzační vítěz na 60m Slovák Ján Volko má v plánu běžet Gyulaiov Memoriál na 200m. V tyčařském sektoru se objeví Pawel Wojciechowski. Třetím vítězem z Glasgow bude na startu polský koulař Michal Haratyk a čtvrtým řecký dálkařský zázrak Miltiadis Tentoglou. Více na www.zlatatretra.cz