českyenglish

AKTUÁLNĚ

20.03.2024 | Sportovec Olomouckého kraje za rok 2023
Tenisté TK Agrofert Prostějov ovládli výsledky 22. ročníku ankety Nejlepší sportovec Olomouckého kraje, které byly vyhlášeny v Městském domě v Přerově. Kategorii jednotlivců vyhrál Jiří Lehečka, v kategorii družstev dominovalo vítězné družstvo extraligy smíšených družstev. Jan Kumstát a Maxim Mrva navíc společně obsadili druhou příčku v kategorii juniorů.

V hlavní kategorii uspěl Jiří Lehečka, daviscupový reprezentant a tenista první světové třicítky. Osobně nemohl cenu převzít, protože je aktuálně na turnaji v Miami. „Ale brzy se jistě uvidíme. Za cenu děkuji, moc si jí vážím,“ vyjádřil své pocity prostřednictvím video vzkazu Lehečka, který vyhrál před tenistkou Lindou Noskovou a kanoistou Františkem Salajem.

Prostějovský TK Agrofert se radoval také v kategorii družstev. Loni získal jubilejní dvacátý titul v extralize smíšených družstev. „V sestavě je celá řada našich odchovanců, další jsou v klubu už řadu let. Třeba Jirka Lehečka od jedenácti, takže už je vlastně náš. Roste nám silná generace, věřím, že nějaké tituly ještě přidáme,“ doufá šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek.